понеділок, 22 лютого 2016 р.

Виставка-інсталяція «Невідомі сторінки відомих біографій»

Зізнаюсь, я не дуже полюбляла ні у школі, ані у виші уроки-пари-семінари з так званої «укрліт». І це, незважаючи на мою ж таки вселенську та щиру любов до процесу читання взагалі. Чи то в золоті часи моїх дитинства-юності учбові програми саме з цього предмету марудно ліпились майже з суцільного плачу-голосіння за сердешною долею-волею; чи то подача та аналіз тих творів викликали не вповні усвідомлений протест; чи ще з якоїсь причини, – але якось не складались у мене аж надто гарячі взаємини з ним, хоч сядь і плач. Звичайно, я, як чемна дитина, чесно прочитувала увесь рекомендований хрестоматійний матеріал; писала, і то досить хвацько, пристойні твори «з голови», а не «з критики», – але спраглу до читання душу напувала частіше зовсім не з рідних джерел, як не прикро нині в цьому зізнатись…
І ось, уже в своєму… ну, скажімо так, пізньо-юнацькому віці, я почала неначе заново відкривати для себе насправді дивовижний світ рідної української літератури. Звісно ж, цьому неабияк посприяло і місце моєї праці – славна Волинська обласна бібліотека для юнацтва. І ще, напевно те, що і суспільна свідомість почала потрохи змінюватись і видавці наші наче усовістились, повернувшись, врешті, обличчям до якісного вітчизняного продукту. А те, що продукт цей правдиво якісний, яскравий, цілком на рівні світових шедеврально-геніальних зразків і, разом з тим, самобутній, автентичний, такий близький по духу та співзвучний рідній естетиці – факт уже незаперечний.
Особисто для мене то є задоволення – взяти у вільну часинку до рук книгу сучасного українського письменника чи письменниці (останні мені особливо до душі); – але не менше захоплення викликають твори тих авторів, до котрих, здавалось, уже ніколи не повернусь, бо асоціюються вони з отим самим нудним, хрестоматійно зцементованим навчальним процесом, котрий добряче набив оскому у свій час. Але, як виявилось, що у тих, здавалось би, читаних-перечитаних творах, я попропускала найцікавіші моменти, бо заакцентована була не туди і не на те; а до чогось, можливо, визріла саме зараз. До того ж, і не обмежувались зовсім оті класики тільки однією тематикою, а вирізнялись багатогранністю і в житті, і у творчості. Тому такі перли там можна віднайти і так подивуватись і вигадливим  текстам, і карколомним сюжетам, і незвичайним біографіям самих митців, що просто сил не буде відірватись від отого захоплюючого інтригуючого  чтива.
Ну геть як ото в нашого Ерудита Читайка, котрий віднедавна знайшов собі прописку у читальній залі нашої бібліотеки. Улаштувався зручненько та й насолоджується від душі гарними українськими книгами. Теж, напевне, надолужує згаяне. Ой, не все ще він знає, хоча й увесь із книг мудрих любовно складений. Але заглибився в той процес не на жарт. Тому й скриньку з собою чарівну прихопив. Буде у ній особливо цінні думки зберігати. Можливо, й з нами поділиться, а ми вже з Вами обовязково).

Лілія Бондарук

Автор виставки-інсталяції Ярощук Інна.

Фотографії Марини Місюк
















Немає коментарів:

Дописати коментар