середа, 24 червня 2020 р.

Мандрівка світом книжок

Як зробити і що зробити для того, щоб діти полюбили читання? Можливо допоможе книга Катаріни Маренгольц та Дон Парізі «Література! Мандрівка світом книжок»? Своєрідна збірка-енциклопедія в дотепній, блискучій формі доводить юним читачам, що література – це класно, весело, цікаво, а головне, що це – справжня пригода! Тут зібрана інформація щодо всесвітньо відомих письменників та їхні твори з розбивкою по рокам – від 1307 до 2011 року!
Авторки лаконічно переказують і з гумором ілюструють найвидатніші твори, написані за останні сімсот років. А ще нагадують маловідомі факти з біографії авторів, іноді власні ремарки або відомі цитати.
Словом, літературних і не тільки цікавинок вистачить усім. Отаке знайомство зі світовою класикою: від Шекспіра до "Гаррі Поттера". З-поміж книжок – "Чума" Альбера Камю і "Пеппі Довгапанчоха" Астрід Ліндгрен, "Уліс" Джеймса Джойса і «Соляріс» Станіслава Лема, "Гобіт" Толкіна і "Звіяні вітром" Маргарет Мітчелл, "Степовий вовк" Гессе і "Вінні-Пух" Мілна, "Анна Кареніна" Толстого і "Аліса в країні чудес" Керролла, а також десятки інших книжок. Крім улюблених сюжетів, нам пропонують ще й по-новому поглянути на життя письменників крізь призму свіжих фактів і цікавої статистики. Розвороти кожної книги розбиті на підпункти: «Зміст» (бережіться спойлерів, вони тут є!), «Між іншим» або «Дивовижно» (цікаві факти про твір), «Цитата» та «Читачам-початківцям» (тут рекомендації щодо того, чи варто читати книгу тим, хто лише стає на шлях обожнювання книг).
Тут, звісно, і біографії письменників, а бонусом виступають дотепні ілюстрації від Дон Парізі. 
Трішки про авторів. Катаріна Маренгольц живе в Гамбурзі, вивчала культурологію в Люнебурзі, працювала редактором на радіо і страшенно цікавиться літературою. ЇЇ фірмовий стиль – короткі, захопливі і дотепні розповіді. Ілюстратора видання «Література! Мандрівка світом книжок», Дон Парізі, навчалася в Гамбурзі, три роки прожила в Парижі і повернулася в Німеччину, де працювала дизайнером, а роботи її відрізняються тонким гумором і оманливо-простим стилем.

«Літературу! Мандрівку світом книжок» варто читати повільно, зі смаком, насолоджуючись нею, роблячи помітки, періодично вигукуючи: «Хто б міг подумати! Пруст спав у шубі й тисячу разів усе виправляв! А Стівен Кінг якось працював прасувальником у пральні! А найдовше речення в одному з романів містить 1077 слів!



Вдалим, практичним і оригінальним рішенням є використання «лінії часу» (хронологічної шкали), що буквально пронизує книгу. На ній позначено не лише знакові і важливі «літературні» дати, а й ті, які мали більш-менш вагомий вплив на історію. Ну або просто кумедні чи курйозні події.
  
Таким чином ви не просто мандруєте світом книжок, а бачите загальну картину і краще розумієте історичні й культурні реалії, в яких створювався той чи інший твір. Як, наприклад, в рік появи «На західному фронті без змін» Е.-М. Ремарка, зявилася перша електробритва, відбулося перше нагородження премією «Оскар», придумано житловий автопричіп.
Крім того, книжка містить додатки, з яких ми можемо дізнатися про бестселери в історії світової літератури, книги, яких було продано найбільше,
про найвідоміші псевдоніми письменників і навіть ознайомитися з літературною мапою Європи, на якій представлено найвідоміших, найпопулярніших письменників.



Картинок, таблиць, схем у «Літературі» не бракує, і виконані вони в легкій, жартівливій манері. Ці зображення викликають щиру посмішку і бажання розглядати до дрібниць.

Так, література – це зовсім не занудство. Вона може розважити і принести неймовірне задоволення!!! Тож, якщо не уявляєте свого життя без читання, «Література! Мандрівка світом книжок» неодмінно стане вам у пригоді!!! Завітайте у відділ читальних залів!!! Яскрава, стильна, оригінальна книга чекає свого читача!


Немає коментарів:

Дописати коментар